Gdzie pracujemy?

Dzisiejsze czasy dają nam ogrom możliwości

Pandemia pokazała nam jak potrafimy pracować zdalnie.

Możemy spotykać się online, wspólnie na jednym ekranie omawiać projekty i nanosić poprawki. Przesyłane zdjęcia, inspiracje pomagają w stworzeniu idealnego projektu szytego na miarę. Złożenie dokumentacji drogą pocztową nie jest już żadnym problemem, a niekiedy wciąż wymaganym elementem ubiegania się o pozwolenie na budowę.

Stacjonarnie znajdujemy się w Toruniu.

F.A.Q.

Najczęściej zadawane pytania

Aby wycenić koszt projektu indywidualnego potrzebujemy kilku podstawowych informacji.

Indywidualnie ustalamy z inwestorem powierzchnię projektowanego budynku oraz zakres wykonanych prac.

Wystarczy, że wyślesz nam maila na adres barnhousespl@gmail.com a my wycenimy koszt projektu.

Jeśli w Twojej głowie zrodził się pomysł budowy domu, biura, magazynu itp. lub jeśli chcesz przebudować, rozbudować, zmodernizować istniejący budynek to najlepszy czas na kontakt z biurem projektowym.

Zachęcamy również do kontaktu z nami przed zakupem typowego projektu powtarzalnego. Czasami bowiem okazuje się, że zmiany, których inwestorzy chcą dokonać w projekcie typowym nie są możliwe lub koszt adaptacji takiego projektu przewyższa cenę projektu indywidualnego.

Aby rozpocząć współpracę musimy poznać Państwa oczekiwania, podpisać umowę, uzyskać niezbędne dokumenty.

W umówionym czasie przekazujemy Państwu koncepcję projektu, po jej zatwierdzeniu rozpoczynamy prace nad projektem budowlanym lub budowlano – wykonawczym zgodnie z umową.

Najczęściej wykonujemy dla Państwa 2-3 koncepcje projektu.

Następnie po jego zatwierdzeniu przechodzimy do prac nad projektem budowlanym potrzebnym do uzyskania pozwolenia na budowę. Jeśli istnieje taka potrzeba pracujemy nad koncepcją, aż do uzyskania efektu wow, czyli Państwa uśmiechu na twarzy i akceptacji 🙂

Tak, oczywiście. Wykonujemy projekty na terenie całej Polski.

Wszystkie dokumenty inwestorzy mogą przesłać nam drogą elektroniczną lub kurierem.

Konsultacje odbywają się online lub telefonicznie, a gotowy projekt inwestorzy sami składają w określonym urzędzie lub przesyłany jest on pocztą. Istnieje również możliwość spotkania w naszym biurze w Toruniu lub dojazdu do inwestora.

Tak, istnieje możliwość prowadzenia nadzoru autorskiego nad projektem.

Jeśli jednak nie ma takiej potrzeby to w kwestiach projektu pozostajemy do Państwa dyspozycji podczas całego etapu budowy, a po jej zakończeniu z niecierpliwością czekamy na zdjęcia efektów

Tak, wykonujemy adaptację projektów zakupionych w biurach projektowych.

Przed zakupem projektu typowego zachęcamy jednak do konsultacji z architektem. Wspólnie możemy omówić zmiany jakie inwestorzy chcą nanieść w projekcie.

Czasami zmiany jakich mamy dokonać znacznie przewyższają koszt adaptacji. W takiej sytuacji bardziej opłacalny jest projekt indywidualny, aniżeli zakup projektu typowego + adaptacja projektu.

Adaptację projektu należy wykonać po zakupie projektu powtarzalnego, typowego. Architekt musi wykonać projekt zagospdarowania terenu oraz zaadaptować projekt do działki inwestorów. Podczas wykonywania projektu indywidualnego adaptacja projektu nie jest już konieczna.

Tak, wykonujemy zarówno projekty instalacji sanitarnych i elektrycznych.

Aby rozpocząć współpracę z nami musimy podpisać umowę na wykonanie projektu.

Do rozpoczęcia prac potrzebujemy: Miejski Plan Zagospodarowania Terenu lub Warunki Zabudowy, mapę do celów projektowych, warunki przyłączy.

O te dokumenty inwestorzy mogą wystąpić sami lub architekci jako biuro projektowe.

Czas realizacji projektu liczony jest od momentu podpisania umowy oraz wpłaty zaliczki. Najczęściej w przypadku projektu domu jednorodzinnego przygotowujemy koncepcję w ciągu 2-3 tygodni, a następnie po jej zatwierdzeniu rozpoczynamy prace nad projektem budowlanym.

Czas oddania gotowego projektu ustalamy z inwestorem indywidualnie podczas podpisywania umowy.

Nie zawsze projekt indywidualny jest droższy od projektu gotowego.

Do projektu typowego zakupionego w internecie należy doliczyć koszt adaptacji. Czasami zmainy, których chce dokonać inwestor są dość drogie (np. zachodzi potrzeba dodatkowego przeliczenia przez konstruktora). W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z naszym biurem barnhousespl@gmail.com